Menu

Wzdłuż i wszerz czyli podróż moich marzeń

Życie to podróż. Podróż to esencja życia. Zapraszam do towarzyszenia mi w mojej samotnej podróży wszerz całej Europy od Atlantyku po Morze Czarne.

Pragnienie

yendrysek

Bardzo często dzieje się tak, że jak już coś postanowię, to znika napięcie które gdzieś tam we mnie się czai. Jednocześnie pojawiają się wątpliwości. Czy aby na pewno dobrze robię? Może nie powinienem? Może należałoby... Dobra, już wystarczy. Ciekawe dlaczego nigdy nie przychodzi mi do głowy pytanie w stylu: Czy dam sobie radę? Czyżby dlatego że zawsze dawałem radę?
A potem przychodzi moment kiedy nie ma odwrotu. I wszystko zaczyna się toczyć swoim torem.
Tym razem chcę tego uniknąć. Chcę spróbować inaczej Uniknąć etapu zadawania sobie jakichkolwiek pytań.
I jeszcze chcę zmiany. Chcę spontaniczności. Chcę autentyczności.
I choć mam w głowie zarys tego, co mogę wkrótce zobaczyć, bo wspomnienia pozostawiają w nas naprawdę sporo, to nie chcę się na tym skupiać. Tym razem pragnę inności. Czegoś nowego, nieznanego, odmiennego. Wcześniej przeze mnie niedotkniętego. Należę do grupy ludzi, którzy przenigdy w życiu nie kupią sobie domku w górach czy nad jeziorem. Bo uwielbiam odkrywać. Żałuję czasem że na naszej planecie tak niewiele nowego do odkrycia pozostało. Być może gdzieś w głębinach morskich albo w sercu amazońskiej dżungli żyją jakieś stworzenia czy rosną rośliny dotąd nie odkryte. Tyle, że do tego musiałbym być wysokiej klasy biologiem, a to na pewno mi nie grozi.

toskania

© Wzdłuż i wszerz czyli podróż moich marzeń
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci