Menu

Wzdłuż i wszerz czyli podróż moich marzeń

Życie to podróż. Podróż to esencja życia. Zapraszam do towarzyszenia mi w mojej samotnej podróży wszerz całej Europy od Atlantyku po Morze Czarne.

Inny klimat

yendrysek

Kraje południowej Europy mają bardzo specyficzny klimat. I bynajmniej nie chodzi mi o temperaturę morza ani liczbę słonecznych dni w roku. W końcu upał też męczy, a i kąpać się trudno, kiedy trzeba swoje w pracy odsiedzieć.
Jeśli zdarzyło ci się spędzić urlop we Włoszech, Chorwacji czy Grecji to wiesz o czym mówię. Wieczór, spotkanie w gronie rodziny, przyjaciół, karafka z winem, na stole jakieś pyszności. Potem spacer wolnym krokiem ulicami miasta. Rozmowy, żarty...
Wiele razy zastanawiałem się, co musiało by się wydarzyć, żebyśmy też tak mogli. I jeszcze czego nam brakuje. Czy fakt, że tutaj słońce mniej i słabiej świeci powoduje że brakuję nam endorfin? A może to po prostu najzwyklejsze przyzwyczajenie bądź niechęć do wychodzenia z domu? Tylko dlaczego potrafimy to zmienić podczas urlopowych wojaży?
Na długi majowy weekend wybrałem się w okolice Ołomuńca. Pogoda dopisywała, więc z prawdziwą przyjemnością wyszedłem na popołudniowy spacer. Tłumów na starówce może się nie spodziewałem, ale pustek również nie bardzo. A tu proszę...'

o1
A może wszyscy byli w tym czasie na wystawie kwiatów?

o41

© Wzdłuż i wszerz czyli podróż moich marzeń
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci